İngiltere’de yaşam ve iş imkanları

Genel 11 Şubat 2022

İngiltere’de yaşam ve iş imkanları

İngiltere’de yaşamı merak edenler ve iş imkanlarını araştırmak isteyen ziyaretçilerimiz için bazı önemli bilgileri sizler için araştırdık.

İngiltere, ismini Cermen kökenli Angluslardan almıştır. Başkenti Londra’dır. Konuşulan dil İngilizcedir. Devletin yönetim şekli meşruti monarşidir. Para birimi İngiliz sterlinidir. Nüfusu 60 milyon civarındadır. İngiltere’de çalışan nüfusunun %40’ını sanayi kollarından oluşturmaktadır. Bilindiği üzere sanayi devrimini Avrupa’da ilk gerçekleştiren ülke İngiltere’dir. Sanayi 18. yy. ikinci yarısında taş kömürü yataklarının işletilmesiyle başlamıştır. Endüstrinin yanında tarım ikinci plandadır. Çalışan nüfusun %5’i tarım alanında çalışmaktadır. İngiltere’de hayvancılık tarıma göre daha çok öneme sahiptir. İngiltere’nin gelir kaynağı geçmişten günümüze kadar her zaman ticaret olmuştur. İngiltere bu yönden dolayı ekonomik refah seviyesi yüksek olan ülkeler içerisindedir. İngiltere’nin geniş iş imkanları sunmasından ötürü, çalışmak , iş bulmak veya İngiltere’ye yerleşmek son zamanlarda tercih edilen ülkeler arasında olmaktadır. İngiltere’de iş imkanları açısından bazı önemli şehirleri vardır. Bu şehirlerde , Londra, Oxford , Manchester gibi şehirlerdir. İngiltere’de yaşamak isteyen Türk vatandaşlarımız ülkeye yasal şekilde girebilirler. Örnek olarak üniversite okumaya gelerek, iş bularak veya dil okulu eğitimine başvuru yoluyla İngiltere’ye gelme olanaklarına sahip olabilirler. İngiltere’de yaşamak, çalışmak, iş kurmak açısından oldukça iyi konumda yer almaktadır. Ancak birçok ülkede olduğu gibi ev bulmak zordur. İngiltere’de yaşayan Türk nüfusu Birleşik krallıkta yaklaşık olarak 850 bin Türk yaşamaktadır. Bunların 450 bini Londra’dadır. 

İngiltere’de En Çok Tercih Edilen Meslekler

Bir işte çalışmak ve güzel maaşlar elde etmek istiyorsanız eğer talep edilen iş kollarına ve o mesleklerdeki açıkları yakalamak önemli yollardan birisidir. Sürekli ihtiyaç duyulan bir meslekte çalışmak istiyorsanız eğer kendinizi o yönde yetiştirip çeşitli pozisyonlara kendinizi hazırlamanız gerekir. Sizler için İngiltere’nin en çok tercih edilen mesleklerini araştırıp listemize ekledik. 

 • Biyolojik bilim adamları ve biyokimyacılar
 • İnşaat Mühendisi 
 • Sağlık Hizmetleri
 • Elektrik Elektronik Mühendisi
 • Mimar
 • Grafik Tasarımcı
 • Yaşlı Bakımcı
 • Sistem Tasarımcısı
 • Proje Yöneticisi 
 • Yazılım Mühendisi
 • İş Analisti
 • Hemşire
 • Operasyon Yöneticisi


İngilterede Ortalama Maaşlar

İngiltere’de genelde günde 8 saat haftalık 40 saat çalışılmaktadır.
Bunlarda yaşa göre saatlik maaş oranları değişmektedir. 15-18 yaş arası işçiler saatlik ücreti 4.41 £ , 18-20 yaş işçinin saatlik ücreti 6.22 £, 21-24 yaş işçinin saatlik ücreti 7.75 £ , 25 yaş ve üstü işçilerin saatlik çalışma ücreti 8.23 £ olarak verilmektedir. İngiltere asgari ücreti 2020 yılı ikinci çeyreğinde 1.432 £’di. 2021 yılında ise 1.750 £ olması bekleniyor. İngiltere brüt asgari ücretin en fazla olduğu yedinci olarak bilinir.

Etiket yok

149 toplam görülme, 4 bugün

  

Yorum Yazın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • İngiltere’de yaşam ve iş imkanları

  yazan yazdı 11 Şubat 2022 - 0 Yorumlar

  İngiltere'de yaşamı merak edenler ve iş imkanlarını araştırmak isteyen ziyaretçilerimiz için bazı önemli bilgileri sizler için araştırdık.

 • Danimarka'da yaşam ve meslekler

  yazan yazdı 26 Mart 2022 - 0 Yorumlar

  Sizlere Danimarka’da yaşam ve meslekler hakkında bilgi vereceğiz. Danimarka’nın en büyük şehri ve başkenti Kopenhag’dır. Devlet üniter parlamenter demokrasi ve anayasal monarşi ile yönetilmektedir. Para birimi Danimarka kronudur. Danimarka’nın tek resmi dili vardır o da Danca’dır. Danimarka nüfusunun %98’inden fazlası bu dili konuşmaktadır. Ülkedeki vatandaşlar ikinci bir dil olarak İngilizceyi konuşmaktadırlar. Bunun oranı ise %85 […]

 • Güney Kore'de yaşam ve iş imkanları

  yazan yazdı 8 Nisan 2022 - 0 Yorumlar

  Sizlere Güney Kore’de yaşam ve meslekler hakkında bilgi vereceğiz. Güney Kore, Doğu Asya’daki bir ülkedir. Başkenti Seul’dur ve büyük küresel şehirdir. Güney Kore 52 milyon insandan yarısından fazlası dünyanın dördüncü en büyük metropol ekonomisi olan Seul’de yaşamaktadır. Kore savaşı ve birkaç savaş bittikten sonra 1980 ile 1990 arası geçen zaman diliminde kişi başına düşen GSYH […]

Bugün Popüler iş ilanları