Güney Kore’de yaşam ve iş imkanları

Genel 8 Nisan 2022

Güney Kore'de yaşam ve iş imkanları

Sizlere Güney Kore’de yaşam ve meslekler hakkında bilgi vereceğiz. Güney Kore, Doğu Asya’daki bir ülkedir. Başkenti Seul’dur ve büyük küresel şehirdir. Güney Kore 52 milyon insandan yarısından fazlası dünyanın dördüncü en büyük metropol ekonomisi olan Seul’de yaşamaktadır. Kore savaşı ve birkaç savaş bittikten sonra 1980 ile 1990 arası geçen zaman diliminde kişi başına düşen GSYH oranında en hızlı artışı kaydederek ülke ekonomisi hızla yükselmeye başlayarak ekonomi devi olma noktasında ilerleme kaydetmiştir.

Güney Kore şu anda Asya’nın en üst düzey basın özgürlüklerinden birisine sahiptir. OECD kalkınma yardım komitesi, G20 ve Paris kulübünün bir üyesidir. Güney Kore çok gelişmiş bir ülke olmasının yanında dünyanın onuncu yüksek ekonomisine sahip ülkeler kategorisi arasında yerini almaktadır. Ülke vatandaşları dünyanın en hızlı internet erişimine sahip olmakla birlikte, diğer yandan en uzun yıllık yükseköğretim eğitimine sahip ülke olarak bilinmektedir. Dünyadaki ikinci en yüksek sağlık kalitesine sahip olan ve eşit erişim dahilinde hizmet veren sağlık hizmetlerine sahip bir ülkedir. Güney Kore dünyanın en büyük beşinci ihracatçısı ve dünyanın sekinci ithalatçısı olarak bilinen bir ülke olmanın yanında teknoloji ve yenilik odaklı alanlarda lider konumundadır. Güney Kore 2015 den bu yana yapılan çalışmalar ışığında dünyanın en yenilikçi ülkesi olarak seçilmiş bulunmaktadır. 

Güney Kore’deki İlginç Bulacağınız Şeyler 

Eşinizi aldatmak suç olarak sayılmamaktadır. ( 2015’den beri )

Askerlik uzun sürmektedir. Ortalama 21-24 ay arası ( kadınlar gönüllü olarak askerlik yapabilirler.) 

Doğum günlerI çorba ile kutlanır. ( özellikle kadınlar arasında böyledir, yosun çorbasını misafirlere ikram ederler. Bu da kadına olan saygıyı ifade etmektedir. )

200’den fazla yemek çeşidi bulunan Kimchi adında yemekleri vardır.

 Ev hediyesi olarak genellikle tuvalet kağıdı ve deterjan hediye ederler. ( onlar için bu şeyler parayı ve varlığı temsil ettiği içindir. )

Dünyadaki en hızlı internete sahipler.

 Canlı olarak yenilen ahtapot yemekleri vardır. 

Oyun oynamak Kore’de aktivite olarak sayılmaktadır. 

Dört sayısı onlar için uğursuz bir sayıdır. ( nedeni ise sa kelimesi ile söylendiğinden yani ölümü barındırdığı için o sayıyı atlamaktadırlar. )

Güney Kore’de erkeklerde kadınlar gibi makyaj yapmaktadırlar. 

En çok dikkatinizi çekecek seçeneklerden birisi de estetik ameliyatının merkezi olarak bilinmektedir. 

Dünyanın ilk astronomik laboratuvarı buradadır. 

Dünyanın en iyi havalimanına sahiplerdir. 

Dünyanın en büyük kapalı tema parkı da burada yer almaktadır.

Güney Kore Meslekler ve Maaşları 

Ele alacağımız meslekler bu ülkedeki popüler meslekleri barındırmaktadır ve ortalama bazı dikkate alarak hesaplanıp listemize eklenmiştir. Asgari ücret 1350 € ‘dur. Güney Kore’de iş olanakları çok olmakla birlikte kendinize yönelik iş bulmanızda bir hayli o kadar kolay olmaktadır. Sizler için en çok tercih edilen ve popüler mesleklerin ortalama maaş tutarlarını listemize ekledik. Sizlerde bu listeye bakıp ve biraz daha ayrıntıları gözden geçirerek Güney Kore’de yaşama ve çalışma olanaklarına sahip olma şansına erişebilirsiniz. Dediğimiz gibi çoğu alanda dünya devi olanı ülkede hem ülke vatandaşlarına hem de gurbetçilere güzel iş imkanları sunmaktadır.

 • Muhasebeci maaşı 3.200 €
 • Çocuk bakıcısı 1.200 €
 • Garson maaşı 1.750 €
 • Duvar Ustası 1.970 €
 • Dişçi maaşı 9.400 €
 • Elektronik Mühendisi 4.150 €
 • Ortalama mühendis maaşı 4000-6000 €
 • Balıkçı 1.800 €
 • Otel Garsonu 1.650 €
 • Avukat 5.360 €
 • Doktor 10.200 €
 • Hemşire 3.750 €
 • Eczacı 5.400 €
 • Tesisatçı 1.950 €
 • Sekreter 1.650 €
 • Yazılım Mühendisi 6.700 €
 • İlkokul Öğretmeni 3.450 €

Etiket yok

236 toplam görülme, 2 bugün

  

Bir görüş belirlendi “Güney Kore’de yaşam ve iş imkanları”

 1. Mutlu yazdı 26 Mayıs 2022 @ 22:14

  Tecrübeli Şef garsonum ve iş arıyorum.

Yorum Yazın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • En fazla Türk personel aranan ülkeler

  yazan yazdı 18 Nisan 2021 - 0 Yorumlar

  Bu yazımızda en çok Türk eleman arayan ülkeleri sıralayacağız. Burada yer alan istatistikler iş ilanları sitesi gurbet ilan içerisinde en fazla talep gören ülkelerin sıralamasına göre düzenlenecektir. En fazla Türk çalışan arayan ülkelerin ilk sırasında Hollanda yer alıyor. Hollanda 18 milyon nüfusu ile küçük ancak sağlam bir ekonomiye sahiptir. Yaşanan ekonomik buhranlardan çok etkilenmeyen ülkede […]

 • İsviçre'de iş imkanları ve iş bulma yolları

  yazan yazdı 8 Şubat 2021 - 1 Yorumlar

  Dünya ülkeleri arasında gerek ekonomik, gerekse eğitim anlamında gelişmiş olan İsviçre, her geçen gün daha da büyümektedir. İş imkânları konusunda, özellikler yabancı bireyler için farklı seçeneler bulunmaktadır. Söz konusu ülkenin gelir düzeyi de bir hayli yüksektir. İsviçre’de iş bulmanın en kolay yolu ise, iyi bir eğitim sahibi ve meslek tecrübesine hakim olmaktadır.

 • İsveç iş imkanları

  yazan yazdı 7 Ocak 2021 - 0 Yorumlar

  Avrupa ülkeleri arasında tarihi ve kültürel zenginlikleri ile bilinen İsveç, iş imkanları yönünden gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Özellikle ticari faaliyetler konusunda, belli bir düzeye ulaşmış olan ülke, geçmişten bugüne kadar, teknolojiye önem veren bir tutum sergilemiştir. Gıda, tarım ve sanayi sektörlerinde farklı yatırımlar yapan İsveç, gelecekte ki yatırımları ile dünyanın en zengin ülkesi olma […]

 • Amerika tır şöförü maaşları ve iş olanakları

  yazan yazdı 29 Eylül 2021 - 0 Yorumlar

  Türk vatandaşlarının yaşamayı en çok tercih ettiği ülkelerin başında yer alan Amerika‘da en fazla talep edilen mesleklerin başında USA tır şöförü mesleği yer almaktadır. Amerika‘da çok fazla rağbet gören tır şöförlüğü mesleği dolgun maaş imkanları sunmaktadır. Amerika’da resmi para birimi: Dolar $ Sektör: Lojistik

 • İsveç'te Meslekler maaşlar ve Yaşam

  yazan yazdı 22 Aralık 2021 - 0 Yorumlar

  Sizlere İsveç’te iş imkanları ve yaşam ile ilgili konular hakkında bilgi vereceğiz. İsveç’teki meslekler ve maaşları, gezilmesi gereken yerleri, alışveriş merkezlerini, otellerini, İsveç’teki şehirleri ve nüfusun, meşhur yemeklerini vb. konulara değineceğiz. İsveç, Kuzey Avrupa’daki İskandinavya yarımadasında bulunan bir ülkedir. 450.312 km’2 yüzölçümüne sahip olup Avrupa Birliği ülkeleri arasında en büyük üçüncü ülke olarak karşımıza çıkmaktadır. […]

Bugün Popüler iş ilanları

iş ilanı ver