Güney Kore’de yaşam ve iş imkanları

Genel 8 Nisan 2022

Güney Kore'de yaşam ve iş imkanları

Sizlere Güney Kore’de yaşam ve meslekler hakkında bilgi vereceğiz. Güney Kore, Doğu Asya’daki bir ülkedir. Başkenti Seul’dur ve büyük küresel şehirdir. Güney Kore 52 milyon insandan yarısından fazlası dünyanın dördüncü en büyük metropol ekonomisi olan Seul’de yaşamaktadır. Kore savaşı ve birkaç savaş bittikten sonra 1980 ile 1990 arası geçen zaman diliminde kişi başına düşen GSYH oranında en hızlı artışı kaydederek ülke ekonomisi hızla yükselmeye başlayarak ekonomi devi olma noktasında ilerleme kaydetmiştir.

Güney Kore şu anda Asya’nın en üst düzey basın özgürlüklerinden birisine sahiptir. OECD kalkınma yardım komitesi, G20 ve Paris kulübünün bir üyesidir. Güney Kore çok gelişmiş bir ülke olmasının yanında dünyanın onuncu yüksek ekonomisine sahip ülkeler kategorisi arasında yerini almaktadır. Ülke vatandaşları dünyanın en hızlı internet erişimine sahip olmakla birlikte, diğer yandan en uzun yıllık yükseköğretim eğitimine sahip ülke olarak bilinmektedir. Dünyadaki ikinci en yüksek sağlık kalitesine sahip olan ve eşit erişim dahilinde hizmet veren sağlık hizmetlerine sahip bir ülkedir. Güney Kore dünyanın en büyük beşinci ihracatçısı ve dünyanın sekinci ithalatçısı olarak bilinen bir ülke olmanın yanında teknoloji ve yenilik odaklı alanlarda lider konumundadır. Güney Kore 2015 den bu yana yapılan çalışmalar ışığında dünyanın en yenilikçi ülkesi olarak seçilmiş bulunmaktadır. 

Güney Kore’deki İlginç Bulacağınız Şeyler 

Eşinizi aldatmak suç olarak sayılmamaktadır. ( 2015’den beri )

Askerlik uzun sürmektedir. Ortalama 21-24 ay arası ( kadınlar gönüllü olarak askerlik yapabilirler.) 

Doğum günlerI çorba ile kutlanır. ( özellikle kadınlar arasında böyledir, yosun çorbasını misafirlere ikram ederler. Bu da kadına olan saygıyı ifade etmektedir. )

200’den fazla yemek çeşidi bulunan Kimchi adında yemekleri vardır.

 Ev hediyesi olarak genellikle tuvalet kağıdı ve deterjan hediye ederler. ( onlar için bu şeyler parayı ve varlığı temsil ettiği içindir. )

Dünyadaki en hızlı internete sahipler.

 Canlı olarak yenilen ahtapot yemekleri vardır. 

Oyun oynamak Kore’de aktivite olarak sayılmaktadır. 

Dört sayısı onlar için uğursuz bir sayıdır. ( nedeni ise sa kelimesi ile söylendiğinden yani ölümü barındırdığı için o sayıyı atlamaktadırlar. )

Güney Kore’de erkeklerde kadınlar gibi makyaj yapmaktadırlar. 

En çok dikkatinizi çekecek seçeneklerden birisi de estetik ameliyatının merkezi olarak bilinmektedir. 

Dünyanın ilk astronomik laboratuvarı buradadır. 

Dünyanın en iyi havalimanına sahiplerdir. 

Dünyanın en büyük kapalı tema parkı da burada yer almaktadır.

Güney Kore Meslekler ve Maaşları 

Ele alacağımız meslekler bu ülkedeki popüler meslekleri barındırmaktadır ve ortalama bazı dikkate alarak hesaplanıp listemize eklenmiştir. Asgari ücret 1350 € ‘dur. Güney Kore’de iş olanakları çok olmakla birlikte kendinize yönelik iş bulmanızda bir hayli o kadar kolay olmaktadır. Sizler için en çok tercih edilen ve popüler mesleklerin ortalama maaş tutarlarını listemize ekledik. Sizlerde bu listeye bakıp ve biraz daha ayrıntıları gözden geçirerek Güney Kore’de yaşama ve çalışma olanaklarına sahip olma şansına erişebilirsiniz. Dediğimiz gibi çoğu alanda dünya devi olanı ülkede hem ülke vatandaşlarına hem de gurbetçilere güzel iş imkanları sunmaktadır.

 • Muhasebeci maaşı 3.200 €
 • Çocuk bakıcısı 1.200 €
 • Garson maaşı 1.750 €
 • Duvar Ustası 1.970 €
 • Dişçi maaşı 9.400 €
 • Elektronik Mühendisi 4.150 €
 • Ortalama mühendis maaşı 4000-6000 €
 • Balıkçı 1.800 €
 • Otel Garsonu 1.650 €
 • Avukat 5.360 €
 • Doktor 10.200 €
 • Hemşire 3.750 €
 • Eczacı 5.400 €
 • Tesisatçı 1.950 €
 • Sekreter 1.650 €
 • Yazılım Mühendisi 6.700 €
 • İlkokul Öğretmeni 3.450 €

Etiket yok

39 toplam görülme, 2 bugün

  

Yorum Yazın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • İngiltere’de yaşam ve iş imkanları

  yazan yazdı 11 Şubat 2022 - 0 Yorumlar

  İngiltere'de yaşamı merak edenler ve iş imkanlarını araştırmak isteyen ziyaretçilerimiz için bazı önemli bilgileri sizler için araştırdık.

 • Danimarka'da yaşam ve meslekler

  yazan yazdı 26 Mart 2022 - 0 Yorumlar

  Sizlere Danimarka’da yaşam ve meslekler hakkında bilgi vereceğiz. Danimarka’nın en büyük şehri ve başkenti Kopenhag’dır. Devlet üniter parlamenter demokrasi ve anayasal monarşi ile yönetilmektedir. Para birimi Danimarka kronudur. Danimarka’nın tek resmi dili vardır o da Danca’dır. Danimarka nüfusunun %98’inden fazlası bu dili konuşmaktadır. Ülkedeki vatandaşlar ikinci bir dil olarak İngilizceyi konuşmaktadırlar. Bunun oranı ise %85 […]

 • Güney Kore'de yaşam ve iş imkanları

  yazan yazdı 8 Nisan 2022 - 0 Yorumlar

  Sizlere Güney Kore’de yaşam ve meslekler hakkında bilgi vereceğiz. Güney Kore, Doğu Asya’daki bir ülkedir. Başkenti Seul’dur ve büyük küresel şehirdir. Güney Kore 52 milyon insandan yarısından fazlası dünyanın dördüncü en büyük metropol ekonomisi olan Seul’de yaşamaktadır. Kore savaşı ve birkaç savaş bittikten sonra 1980 ile 1990 arası geçen zaman diliminde kişi başına düşen GSYH […]

Bugün Popüler iş ilanları