iş ilanı ver

Hoşgeldin, ziyaretçi!
[ Üye ol | Giriş Yap

En fazla Türk personel aranan ülkeler

Genel 18 Nisan 2021

Bu yazımızda en çok Türk eleman arayan ülkeleri sıralayacağız. Burada yer alan istatistikler iş ilanları sitesi gurbet ilan içerisinde en fazla talep gören ülkelerin sıralamasına göre düzenlenecektir.

En fazla Türk çalışan arayan ülkelerin ilk sırasında Hollanda yer alıyor. Hollanda 18 milyon nüfusu ile küçük ancak sağlam bir ekonomiye sahiptir. Yaşanan ekonomik buhranlardan çok etkilenmeyen ülkede kalıcı bir iş bulmak ve kariyer yapmak diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha kolay görünmektedir.

Hemen ardından ikinci sırayı ingiltere alıyor. Geçtiğimiz 2 yıl içinde Türkiye’den aşırı derecede göç alan İngiltere gerek Türk eleman bulmak gerekse Türk işveren bulmak adına oldukça rağbet görüyor.

Üçüncü sırada ise hiç ummadığımız bir ülke yer alıyor. Belçika beklenenin aksine Türk personellerin yoğun olarak arandığı ülkelerden biri.. Buna Belçika’da yaşayan Türklerin etkisi de büyük.

Geriye kalan 7 ülkeyi sıralı liste halinde ekleyelim:

4. Avusturya

5. Almanya

6. Amerika

7. Danimarka

8. İsviçre

9. Fransa

10. Norveç

olarak listeyi tamamlayabiliriz.

Siz de yurtdışında iş arıyorsanız aradığınız, iş bulmak ve kariyer yapmak için en güncel ilanları bu siteden sürekli takipte kalabilirsiniz.

Sevgiyle kalın.

Etiket yok

1308 toplam görülme, 1 bugün