iş ilanı ver

Hoşgeldin, ziyaretçi!
[ Üye ol | Giriş Yap

Ortalama en yüksek maaşı kazandıran 20 ülke

Genel 16 Temmuz 2021

Dünya’da ortalama maaş hesaplamasına göre en fazla kazanılan ülkeleri sizler için listeledik. Listede maaşlar Amerikan doları üzerinden açıklanmıştır.

en yuksek maaslar
Okumaya devam…

902 toplam görülme, 0 bugün

En fazla Türk personel aranan ülkeler

Genel 18 Nisan 2021

Bu yazımızda en çok Türk eleman arayan ülkeleri sıralayacağız. Burada yer alan istatistikler iş ilanları sitesi gurbet ilan içerisinde en fazla talep gören ülkelerin sıralamasına göre düzenlenecektir.

en fazla turk personel aranan ulkeler

En fazla Türk çalışan arayan ülkelerin ilk sırasında Hollanda yer alıyor. Hollanda 18 milyon nüfusu ile küçük ancak sağlam bir ekonomiye sahiptir. Yaşanan ekonomik buhranlardan çok etkilenmeyen ülkede kalıcı bir iş bulmak ve kariyer yapmak diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha kolay görünmektedir.

Hemen ardından ikinci sırayı ingiltere alıyor. Geçtiğimiz 2 yıl içinde Türkiye’den aşırı derecede göç alan İngiltere gerek Türk eleman bulmak gerekse Türk işveren bulmak adına oldukça rağbet görüyor.

Üçüncü sırada ise hiç ummadığımız bir ülke yer alıyor. Belçika beklenenin aksine Türk personellerin yoğun olarak arandığı ülkelerden biri.. Buna Belçika’da yaşayan Türklerin etkisi de büyük.

Geriye kalan 7 ülkeyi sıralı liste halinde ekleyelim:

Okumaya devam…

2068 toplam görülme, 0 bugün

İsviçre’de iş imkanları ve iş bulma yolları

Genel 8 Şubat 2021

isvicre is ilanlari switzerland in jobs turk

Dünya ülkeleri arasında gerek ekonomik, gerekse eğitim anlamında gelişmiş olan İsviçre, her geçen gün daha da büyümektedir. İş imkânları konusunda, özellikler yabancı bireyler için farklı seçeneler bulunmaktadır. Söz konusu ülkenin gelir düzeyi de bir hayli yüksektir. İsviçre’de iş bulmanın en kolay yolu ise, iyi bir eğitim sahibi ve meslek tecrübesine hakim olmaktadır. Farklı sektörlerde hizmet veren yabancı vatandaşlar, geçim olarak rahat edebilecek bir maaşa sahiptir. Özellikle de gıda sektöründe hizmet veren Türk Kökenli bireyler, kazanç bakımından oldukça iyi gelirler elde etmektedir. İş imkânları konusun gelişmiş olan İsviçre, farklı sektörlerde çalıştırılmak üzere elamanlar aramaktadır. Bu ülke iş bulmak için yapılması gereken ilk şar, oturma ve çalışma vizesinin alınması gerektiğidir. Zira kaçak işçi çalıştırmama konusunda çok katı olan bu ülke, vize vermek içinde bazı şartlar aramaktadır. Farklı ülkelerden gelen bireylerin, geçmişine yönelik tecrübeleri ve dil seviyeleri oldukça önemlidir. Örneğin bir meslek dalı üzerinde kariyeri olan ve bu kariyeri belgeler ile ispat eden bireyler, bu ülkede iş bulurken çok rahat ederler. Nedeni ise büyük firmalar ve şirketler, elaman açıklarını genel olarak eğitim ve profesyonel çalışma prensibine sahip olan kişilerden seçmektedir. Ayrıca, başarılı gördükleri bireylere yüksek maaş ve iş garantisi veren İsviçre firmaları, belli zaman dilimlerinde toplu alımlarda yapmaktadır.

İsviçre iş sektörleri ve iş ilanı bulmak

İsviçre’de iş bulmak için doğru bir sektör seçmek oldukça önemlidir. Örneğin dışarıdan gelen bireyler genel olarak tarım, ulaşım gıda ve vasıfsız alanlarda hizmet vermektedir. Tabi üniversite mezunları için bu durum farklılık göstermektedir. İsviçre’de iş imkanları bir hayli geniştir. Yani dışarıdan gelen bireyler, çok kısa zaman dilimleri içerisinde hayal ettiği meslek gruplarında iş bulabilirler. Yine de hangi sektörde olursa olsun, elaman alımlarında dil seviyesi önemsenmektedir. Teknoloji ve üretim konusunda da gelişmiş olan İsviçre, iş potansiyelini arttırmak için farklı çalışmalarda yapmaktadır. Örneğin belli aralıklarda yayınlanan iş ilanları, özelliklede göçmen vatandaşlar için iyi bir fırsat olabilir. Bu ülkede herhangi bir meslek dalı üzerinde kariyer yapmayı planlayan bireylerin yapması gereken ilk şart sektör analizi ve iyi bir araştırmadır.

Bireysel olarak iş ve eleman arayan Türkler için düzenlenmiş olan isviçre iş ilanları sayfamıza göz attınız mı?

2036 toplam görülme, 0 bugün

İsveç iş imkanları

Genel 7 Ocak 2021

isveç iş imkanları sitesi

Avrupa ülkeleri arasında tarihi ve kültürel zenginlikleri ile bilinen İsveç, iş imkanları yönünden gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Özellikle ticari faaliyetler konusunda, belli bir düzeye ulaşmış olan ülke, geçmişten bugüne kadar, teknolojiye önem veren bir tutum sergilemiştir. Gıda, tarım ve sanayi sektörlerinde farklı yatırımlar yapan İsveç, gelecekte ki yatırımları ile dünyanın en zengin ülkesi olma hedefini benimsemektedir. Söz konusu ülkede, iş imkanları ise farklı sektörlere göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle dışardan gelen bireyler için hazırlanmış olan çözüm paketleri sayesinde pek çok insan kolay bir şekilde iş bulabilmektedir.

İsveç’te oturma ve çalışma izni

Yine İsveç’te iş bulmak için yapılması gerekenler, iyi bir eğitimin yanı sıra, ülke yetkilerinden alabilecekleri oturma izinleridir. Ülke bu konuda oldukça hassas bir tutum sergilemektedir. Oturma izni ve çalışma izni olmayan bireylerin, bu ülke de iş bulma olanakları bir hayli sınırlıdır. Yaşam tarzı veya ekonomi olarak pek çok bireye hitap eden İsveç, farklı faaliyetleri ile de ticari yönden büyük oranda zenginleşmiştir. Dünyanın en fazla göç alan ülkesi olan İsveç, iş imkanları yönünden de bireylere farlı sektörler sunmaktadır. Ayrıca, üniversite mezunu olan ve ülkeye dışardan gelen bireylere özel şirketlerde iş fırsatları sunulmaktadır. Ülke, eğitime ve eğitimli elemanlara önem vermektedir. Bu nedenle, farklı projeler geliştirmekte ve mühendis, doktor, mimar gibi meslek dallarına özel çalışmalar yapmaktadır. Ülkede bulunan gurbetçiler, hizmet verdiği meslek dallarında profesyonel bir anlayışa sahip oldukları taktide, İsveç tarafından verilen oturma izinlerini veya çalışma izinlerini uzatabilmektedir.

İsveç’te iş bulma

Dünyanın gelişmiş ülkesi olan İsveç, iş imkanları yönünden zengin olsa da, bu ülkede iyi bir iş sahibi olmak için araştırmalar yapılması gerekir. Yani doğru bir şekilde meslek dallarının analizi yapılmalı ve bölgeye uygun ticari faaliyetlerinin belirlenmesi oldukça önemlidir. Yine bu ülkede iş bulmanın en kolay yolu ise, elinizde bulunan referanslardır. Bu referanslar iş bulma konusunda, özel şirketler tarafından incelenmekte ve gelmiş olduğunuz ülkenin, yine ekonomik durumu araştırılmaktadır. Yani, bu ülke de, iş imkanları tamamen kişinin kalitesine bağlıdır. Eğer isveçte iş veya eleman arıyorsanız, isveç iş ilanları sayfamıza göz atmanızda fayda var.

İSVEÇ’TE TÜRKLER

Dünya üzerinde yaşayan Türk vatandaşları, bulundukları ülkelerde farklı sorun grupları ile karşılaşmaktadır. İsveç bunun en göze çarpan kanıtı olmakla beraber, özellikle de, iş ve sosyal yaşamlarında kültürel değerlerin yarattığı problemler, zaman içerisinde değişkenlik göstermektedir. Türk vatandaşları meslek dallarında yaşadığı en büyük sorun ise, yabancı dil yetersizliğidir. Ülkenin eğitim sistemine göre, her öğrenci en az iki dil bilmektedir. Bu konu, Türk vatandaşları açısından, özellikle de iş bulma noktasında büyük sorunlara neden olmaktadır. Fakat üniversite mezunu olan Türklere karşı daha farklı bir yaşam sergilense de, normal bir iş bulma arayışında olan Türk’ler kesinlikle dil eğitimi alması gerekmektedir. Ayrıca, sosyal yaşamda da dil bilmek, İsveç toplumu için oldukça önemlidir. Türk nüfusa, İsveç’in farklı şehirlerde olmaksızın, genel olarak aynı semtlerde bulunmaktadır.

Sosyal Ve Kültürel Değerler

İsveç Türk’leri, kendi kültürel değerlerini çok rahat bir şekilde yaşadığı söylenemez. Yani, Türk vatandaşları, her alanda özgür bir şekilde yaşam tarzlarını sergileyemedikleri gibi, meslek branşlarında da bir takım farklılıklar göze çarpmaktadır. Fakat bu ülkede gelecek dönemlerde farklı ırklara ev sahipliği yapması beklenmektedir. Bu sayede bölgede yaşayan Türklerin de yaşamış olduğu sorunlar çözüme kavuşturulacaktır. İsveç, tarih olarak da oldukça zengindir.

İsveç’te yaşayan Türklerin kendini işini kurduğu düşünülürse, yaşanan sorunların minimum bir seviyeye indiği gözükmektedir. Özellikle dil konusunda yaşanan sıkıntılar, işletme sahibi olan Türk vatandaşları için çok fazla önemli değildir. İsveç’te özel şirketlerde çalışan Türk vatandaşları, ülkenin ana dilini öğrenmekle mükelleftir. Sektörlerde aranan bir diğer dil is İngilizcedir. İsveç’te yaşayan hemen hemen her birey İngilizce bilmek zorundadır. Yine kültürel değerler de yaşanan farklılıklar, yaşam alanları dışarısında kalan bölgeler için geçerlidir. Fakat zaman içerisinde Nüfus artışı gösteren ülke, ilerleyen dönemler de farklı medeniyetten insanlar barındıracağı için Türk vatandaşlarının yaşadığı sorunlar da ortadan kalkacaktır. Ekonomik ve sosyal problemler dışında, iş imkânlarında ön plana çıkan farklılık, söz konusu sorunların devam etmesini sağlamaktadır. Ancak uzun yıllardır bu ülkede yaşayan insanlar için yaşanan sorunlar ortadan kalkmaktadır.

1385 toplam görülme, 0 bugün

Ingiltere’de iş bulmak

Genel 4 Aralık 2020

ingiltere is bulma

Teknolojik ve ekonomi anlamında gelişmiş olan İngiltere, oturma ve çalışma vizesi almak zorundadır. İngiltere’de iş bulmak için bir takım eğitimleri almak gerekir. Londra’da veya İngiltere’nin farklı yerlerinde iş bulmak için bazı konulara dikkat etmek gerekir. Öncelik bu ülkede iş bulmanın püf noktası doğru bir Pazar seçmektir. Bu ülkede dikkatli bir şekilde Pazar seçerseniz, ilerleyen dönemler de, maddi açıdan büyük kazançlar elde edebilirsiniz. İngiltere’de iş bulmak için dikkatli olunması gereken en önemli konu, kendinize iyi bir Pazar seçmenizdir. Bu sayede, ilerleyen dönemlerdeki geliriniz de büyük artış yaşanacaktır. İngiltere’de yaşanan ekonomik kriz sonucu binlerce kişi işten çıkarılmış olsa da, ülkede sürekli olarak yeni iş imkanları doğmaktadır. Ayrıca yaşanan Krizin son bulması nedeni ile gelir düzeyini arttıran İngiltere, yabancı dil konusuna da önem vermektedir. Özellikle iş imkanları konusunda büyük ölçülerde katkı sağlayan dil seviyesi, alınan vize süresini de yakından etkilemektedir. Yine oturma ve çalışma vizesi bulunan bireylerin yapması gereken en iyi nokta, kaliteli bir CV oluşturmaktır. Ayrıca bu ülkede iki sayfadan fazla olan CV’ler pek hoş karşılanmamakla beraber, söz konusu dokümanlarda yer alan maddelerin tecrübeye dayalı olmasına önem verilmektedir. CV hazırlarken, elinizden geldiği kadar çalışacağınız alan ile ilgili kelime gruplarını kullanmaya özen gösterin.

İngiltere’de iş bulmanın bir diğer yolu ise, girişken bir yapıya sahip olmanızdan geçmektedir. Ülkede, yabancı vatandaşlara duyulan ilginç bir ilgi vardır. Özellikle büyük şirketler, elaman seçerken genel olarak bu vatandaşları tercih etmektedir. Ayrıca, kaliteli bir CV ile iş arayan yabancı vatandaşlar, bu konuda çok şanslıdır. Yine iş başvurularında ırkçılık gibi genel sorunlar yaşanmamaktadır. Buda istediğiniz her pozisyonda çalışmanızı sağlamaktadır. Garsonluk, barmenlik veya satış elemanı gibi pozisyonlarda iş arayan bireyler, oturdukları adresin çıktılarını alarak, yaşam alanlarına yakın bölgelere bakabilirler Yaş olarak genç ve dinamik olan bireyler, İngiltere’de kolay bir şekilde iş bulabilirler. Yine öğrencilerde, eğitim gördükleri okulların panolarına ve ilan afişlerine göz atarak kendine ek gelir elde etmek için iş bulabilirler.

Hali hazırda ingiltere’de bulunan kişiler ise ingiltere iş ilanları sayfasına göz atabilirler.

910 toplam görülme, 0 bugün

İsviçre’de iş olanakları

Genel 29 Kasım 2019

isvicre is olanaklari hk

Yüksek yaşam kalitesine sahip olan İsviçre, kişi başına düşen milli gelirin en yüksek olduğu ülkeler arasında yer almaktadır. Yani dünyanın en zengin ve gelişmiş ekonomisine ulaşan ülke, iş olanakları bakımından da oldukça gelişmiştir. Nerdeyse işsiz kişi sayısı yok denilebilecek kadar azdır. Ayrıca sık sık güvenilirlik, yaşam ve gelir konuları üzerinde yapılan araştırmalara göre, en yaşanabilir ülke olarak seçilen İsviçre, dikkat çeken bir özelliği ise dünya üzerinde bulunan milliyetlere oranla, en mutlu ülke olarak da bilinmektedir. Yine dünya mutluluk verilerine göre, yaşam beklentisi, özgürlük, sağlık ve çalışma konuları göz önüne alındığında İsviçre, uluslararası platformda eğitim almak isteyen öğrencilerinde ilk tercih ettiği ülkelerden biri pozisyonundadır. Bu ülkede çalışabilecek sayısız sektör vardır. Ayrıca dünyanın en pahalı ülkesi olarak görülen İsviçre ülkesi, gelir düzeyinde olan denge sayesinde bu sorunu da çözüme kavuşturmuştur. Bu ülkenin diğer bir özelliği ise, en çok üniversite mezunu birey sayısının bulunduğu coğrafya olmasıdır. Yani eğitim konusunda bir hayli gelişmiş olan ülkede iş bulma süresi en fazla üç ay olarak tanımlanmaktadır.

İş Olanakları

Dünyanın en düzenli ekonomisine ve istikrarına sahip olan İsviçre, diğer ülkelerinde rol model aldığı devlet olarak da bilinmektedir. Metropol şehirde yaşayan insanların sayısı yaklaşık 8 milyondur. Ülkede işsizlik oranı ise yüzde üç seviyelerindedir. Ayrıca vergi uygulamaları ve eğitim giderleri bakımından da en ucuz ülke olan İsviçre, iş alanları konusunda da farklı seçeneklere sahiptir. Bu ülkede çalışmanın en güzel yani sakin ve sessiz bir yaşam tarzına sahip olmasıdır. Profesyonel fırsatların sunulduğu bu ülkede, iş ortakları ve şirketlerde çalışan insanlar için sadakat ve uzun süreli imzalan sözleşmeler, ülkenin başlıca özelliklerindendir. İsviçre’nin küçük bir Pazar olduğunu düşünen bireyler büyük bir oranla ülkenin ekonomisine dışardan bakmaktadır. Standart iş kollarının yanında, tüm dünyada adını duyuran uluslararası firmalara sahip olan İsviçre, bankacılık, saat yapımı ve gıda gibi birçok alanda iş fırsatı sunmaktadır. Ayrıca sağlam bir İngilizceye sahip olan bireylere sunulan iş tekliflerinin sayıda bir hayli fazladır.

Tüm isviçre iş ilanları tek sayfada toparlandı hemen ziyaret edin aradığınız işi veya elemanı kolayca bulun.

659 toplam görülme, 1 bugün

İngiltere’de Eğitim

Genel 31 Ocak 2019

ingiltere de egitim
İngiltere’de eğitim ve okul hayatı

Avrupa ülkeleri arasında güçlü ekonomisi ve başarılı bir kariyeri ile bilinen İngiltere, eğitim konusunda da hassas bir tutum sergilemektedir. Özellikle gelişmiş ekonomiye sahip olmasının asıl nedeni ise, bilinçli bir eğitim sistemi ile öğrencileri yetiştirmektir. Birçok birey, kaliteli bir eğitim sayesinde ülkeye yararlı bir birey olmakta ve iş sahalarında hizmet vermektedir.

İngiltere özel yatılı okullarda lise eğitimi almak

İngiliz yatılı okulları lise düzeyinde 18 yaş ve altı öğrencilerine yatılı olarak özel okullarında eğitim şansı vermektedir. Büyük ölçüde eğitim sonrasın da Amerika ve Avrupa ‘da yükseköğrenim görmek için tasarlanmış bir sistemdir. Yatalı okullar independent school diye adlandırılır. Büyük çoğunluğunu yurtdışı öğrenci değişim programı ile gelen öğrenciler tarafından oluşturulur. Son derce yüksek standart da ve dil eğitimin de kaliteli bir şekilde eğitim vermektedir. İngiltere’de özel bir lisede yatılı olarak okumanın avantajı kişisel bilgi donanımı yükseltme ve bunun yanında birçok yabancı kültürel değeri tanımaktır. Manevi, ahlaki ve sosyal deneyimler kazanarak yetiştirilmiş öğrenciler olarak yetiştirilmektedir. Yatılı okulların en önemli amacı onlara sadece kaliteli bir eğitimle kalmayıp kendi ayaklarının üstünde durma ve özgüvende aşılamaktır. Kültürel çeşitlik sayesinde öğrencilerin Vizyon ve bakış açıları oldukça genişleyecektir. Dünya barışı içinde önemli bir katkı sağlayan özel yatılı okullar maddi yönlerde de yardımcı olarak aile gelirlerine göre ödeme planları uygulamaktadır. Gelecekteki meslek seçimleri için verilen konferanslar sayesinde bilinçli nesiller yetişmesinde ki katkısını da unutmamak gerek.

Başvuru için bulunduğunuz ülkelerin eğitim kurumlarından bilgi alabilirsiniz. Dil seviyeniz yeterli ise kaldığınız eğitim yılından devam ederek lise eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. İngiltere’de yatalı özel bir lisede okumak sosyalleşme adına da önem taşımaktadır. Yapılan etkinlikler sayesinde genel kültür seviyesini yükselterek kariyerinizdeki başarıların önünü açar. Gireceğiniz sınavlarda hocalar tarafından yakın gözetmenlik gibi birçok avantajları bulunmaktadır. Üniversite tercihlerinde size uygun bölümü ve okulu seçmenizde de yardımcı olurlar.

231 toplam görülme, 0 bugün

Avustralya yaşam şartları ve iş bulmak

Genel 19 Aralık 2018

avustralya iş ilanları

Avustralya ülkesinde yaşamak isteyen göçmenler için iyi bir iş imkânı olan bilişim teknolojisi, ülkenin ihtiyaç duyduğu önemli sektörlerden biridir. Ayrıca söz konusu sektör, ülkede en çok büyüme gösteren alanlar arasında yer almaktadır.

Avustralya iş ilanları arasında da göreceğiniz bu sektör dikkatinizi çekecektir. Ülkede bulunan 20 tane uluslararası IT firmasının yönetim merkezi Avustralya’dır. Yine ülkede en çok para kazandıran meslek gruplarının başında yer alan Tıp sektörü, büyümeye devam etmektedir. Ayrıca söz konusu ülkede, doktor ve hemşire açığı da bir hayli fazladır. Bunun beraber bu mesleği yapmak isteyen bireylerin zorlu sınavlardan geçmesi de gerekmektedir. Maden ve petrokimya sektörleri de, Avustralya’nın gelirinin büyük bir bölümünün oluşturmaktadır. Ayrıca ülkenin ihtiyaç duyduğu petrolün yüzde doksanı, yine yerli sermeye ile üretilmektedir. Özelliklede Avustralya’nın batısında petrol adına büyük yatırımlar gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle petrol ve mühendislik sektörlerinde çalışmak isteyen yabancı vatandaşlar için iş imkânları bir hayli geniştir.

Okumaya devam…

106 toplam görülme, 0 bugün

Hollanda’da iş bulmak için gerekenler

Genel 13 Aralık 2018

hollanda is bulmak

Hollanda iş imkânları konusunda, eğitim konusunu ön plana çıkarmaktadır. Geçmişte ki edinmiş olduğunuz tecrübelerde, en az diploma kadar önemsenmektedir. Çalıştığınız uluslararası büyük şirketlerden alacağınız referanslar sayesinde Hollanda’da çok rahat bulabilir ve kariyerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hatta geçmişte yapmış olduğunuz projeler sayesinde, iyi bir şirketin yönetici pozisyonuna girebilir ve en azından elinizde bulunan lisans diploması ile güzel rakamlar kazanabilirsiniz. Türkiye’den almış olduğunuz lisans diplomasının Hollanda’da geçerliği olmamasına rağmen, iş imkânlarının artması konusunda büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Ayrıca Hollanda’da iş bulmak için iyi bir üniversite tezine de sahip olmak gerekir. Ülkede yaşam stili farklılık gösterirken, ekonomi ise hemen hemen her bölgede aynıdır.

Hollanda’da iş bulmak için yapmanız gereken ilk şey, iyi bir referansa ve iş tecrübesine sahip olmaktır. Örneğin internet sitesinde yapacağınız başvurularda sizden istenen ilk şey, geçmişte edinmiş olduğunuz tecrübelerin listesidir. İyi bir kariyer sahibi olmak isteyen bireyler, öncelikle CV’ sini zengin tutmalıdır. Hollanda’da en çok kullanılan kariyer portalları sayesinde istediğiniz işe kavuşabilirsiniz.

Okumaya devam…

145 toplam görülme, 0 bugün

Avustralya iş imkanları

Genel 4 Aralık 2018

avustralya-is-imkanlari-is-bulma

Yapılan bilimsel araştırmalara göre, Avustralya’ya gelip, kalifiye göçmen vizesi ile yerleşen bireylerin sayısı bir hayli fazladır. Ayrıca bu bireyler yerleşiminden 6 ay sonra iyi bir bulmaktadır. Yapılan bir diğer araştırmaya göre ise 2001-2008 yılları arasında Avusturalya’da iş bulan göçmen sayısı yaklaşık yüzde 90’dır. Eski zaman dilimlerinde fırsat ülkesi olarak adlandırılan Avustralya, günümüz şartlarında yapmış olduğu göçmen alımını da zorlaştırmaktadır. Nedeni ise ülkeye gelen yoğun talep olması ve işsizlik oranın artmasını engellemektedir. Ekonomik yönden bir hayli gelişmiş olan Avustralya, iş imkânların bakımından da farklı projeler geliştirmektedir. Ayrıca bu ülke de kolay iş bulabilmenin yolu ise, yapacağınız işin çok aranan meslek grupları içerisinde olmasıdır. Avustralya ülkesinde iş bulmanın diğer bir yolu ise, iyi bir seviyede İngilizceye hâkim olmanız ve iletişim ağınızın güçlü olmasındır. Ülkede bulunan şehirlerin ihtiyaç duyduğu her elaman türü farklılık göstermektedir. Örnek vermek madencilik sektörünün yaygın olduğu şehir olan Perth, maden mühendisleri için iyi bir seçim olacaktır. Yani bu ülkede iş bulmak için yapmanız gereken ilk şart, iyi bir araştırmadır.

 

Avustralya’da İş İmkânları

Avustralya ekonomisi, Avrupa ülkeleri arasında öne çıkmaktadır. Maden ve tarım ürünlerinin yüzde 70’ni ihraç eden ülke, turizm konusunda da oldukça başarılıdır. Özellikle ulaşım sektöründe hizmet veren elamanların birçoğu da yine yabancı bireylerden oluşmaktadır. Avustralya ülkesinde meslek analizi yapıldığında ortaya çıkan sonuçlar oldukça parlaktır. Örneğin ülkede mühendis açığı bir hayli fazladır. Bu sebeple, mühendis olarak Avustralya’da çalışmak isteyen Türk vatandaşlarının önü bir hayli açıktır. Kimya, inşaat ve elektrik dallarında hizmet veren mühendisler, ciddi bir rakama sahip olan maaşlar almaktadır. Yeterli tecrübeye ve iş bilgisine sahip olan göçmen mühendisleri bu ülkede çok rahat iş bulabilirler. Bu ülkede öne çıkan diğer bir sektör ise finans yatırımları ve bankalardır. Her ne kadar global kriz, ülke ekonomisini etkilese de muhasebeciler ve dış ticaret bölümünde hizmet veren bireyler dolgun bir maaş almaktadır. Tabi, bu ülkede kolay bir şekilde iş bulmanın diğer bir nedeni ise, gerekli olan eğitimi almak ve birazda olsa meslek tecrübesine sahip olmaktır.

162 toplam görülme, 0 bugün

Sayfa 1 ve 31 2 3